سنگ چینی الیگودرز

سنگ اسلب چینی الیگودرز (اسلب الیگودرز) یکی از کارآمدترین سنگ‌هایی است . که در صنعت ساختمان سازی مورد توجه قرار دارد. و امروزه اغلب سازندگان و طراحان برای نمای خارجی و فضای داخلی پروژه‌های ساختمانی از این سنگ استفاده می‌کنند.

علت نام گذاری این سنگ بافت بلورین این سنگ میباشد . سنگ چینی الیگودرز متشکل از انواع کانی‌ها مانند هماتیت، کوارتز، سیمونیت، گرافیت و … می‌باشد.  وجود این کانی‌ها باعث به وجود آمدن سنگ‌های چینی و کریستالی می‌شوند.

اما در میان انواع کانی‌ها، بیشترین سهم کانی موجود در سنگ‌های چینی الیگودرز به کلیست و ولاستونیت تعلق دارد.

باید بدانید که هر چقدر مقدار کانی کوارتز در بین انواع کانی‌های موجود در سنگ چینی افزایش یابد، سختی بیشتر و جذب آب آن کمتر می شود.

سنگ چینی الیگودرز چه نوع سنگی است؟

سنگ چینی و کریستالی الیگودرز به عنوان دسته‌ای از سنگ‌های بلوری شکل و براق است که زمینه با ترکیب رنگ سفید روشن، خطوط نامنظم و رنگ‌های طوسی و مشکی دارد.

مهم‌ترین دلیل بلوری بودن این نوع سنگ درصد براقیت و میزان کیفیت ساب این سنگ‌ها می‌باشد . تمامی این موارد موجب شده تا از سنگ چینی الیگودرز به عنوان یکی از زیباترین و با کیفیت‌ترین سنگ‌های موجود در سراسر دنیا یاد کنند.

با توجه به درخشندگی فوق العاده این سنگ می توان آنرا در جاهایی که با نور کم هست جهت روشن تر کردن محیط استفاده کرد. سنگ چینی الیگودرز در طرح‌های بوک مچ و فورموچ ارائه می‌شود.

زیبایی و جذابیت چشمگیر این طراحی‌ها موجب شده تا مدل‌های مختلف‌ آن به عنوان سنگ‌فرش یا سنگ کف ساختمان دیواره‌های لابی و طراحی سالن‌های بزرگ و با شکوه مورد استفاده قرار بگیرد.

اسلب چینی الیگودرز

که شما در بازار مشاهده می‌کنید، اغلب با رنگ سفید و شکل ظاهری بدون رگه هستند. ساختار سنگ‌های چینی از بلورهای تقریباً درشت و هم اندازه تشکیل شده‌اند.وجود بافت کریستالی در این سنگ‌ها باعث شده تا این سنگ گزینه مناسبی برای دکوراسیون داخلی مدرن باشد.

سنگ چینی با داشتن ساختار کریستالی برای تزئینات بخش‌های مختلف ساختمان و ایجاد فضای زیبا نقش بسیار مهمی دارد.بسیاری از مجسمه‌هایی که در فضاهای مختلف شهری و جاهای تاریخی مشاهده می‌کنید . از جنس سنگ‌های چینی یا کریستالی هستند.

ساب پذیری و استحکام و جذب آب پایین این سنگ موجب شده است سنگ چینی الیگودرز به پر کاربرد ترین سنگ ساختمانی تبدیل گردد. این گونه سنگ‌ها در برابر هر نوع فشارو ضربه‌ای از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهند.میزان انعکاس نور و درخشندگی سنگ چینی الیگودرز باعث شده تا زیبایی خاصی در نما و کف پوش ایجاد کند.

معدن سنگ الیگودرز واقع در استان لرستان است که در این چند سال به یکی از بهترین معادن استخراج سنگ چینی تبدیل شده است.استخراج سنگ چینی در رنگ‌های مشکی و سفید و سفید مشکی انجام می‌گیرد و به مرحله فرآوری فرستاده می‌شود.کیفیت و کارایی سنگ‌های چینی موجب شده تا مقادیر زیادی از این سنگ به کشورهای مختلف صادر شود.

ویژگی‌ها و مشخصات فیزیکی و شیمیایی این سنگ‌ها باعث شده تا بسیاری از مشتریان خارجی به این محصول توجه زیادی داشته باشند.شفافیت کافی و درخشندگی بسیار خوب سطح سنگ‌های چینی الیگودرز به واسطه استحکام سایشی و افزایش میزان ساب پذیری این امکان را به پیمانکاران و سازندگان ساختمان‌های بزرگ و مجلل داده‌ است .

تا بتوانند برای بخش‌های مختلف بنای مورد نظر خود از این سنگ‌ها استفاده کنند. طرح‌های بوک مچ و فورمچ از پرکاربردترین مدل‌های سنگ چینی هستند که مورد توجه سازندگان و طراحان پروژه‌های ساختمانی قرار می‌گیرند.

اسلب چینی الیگودرز

که شما در بازار مشاهده می‌کنید، اغلب با رنگ سفید و شکل ظاهری بدون رگه هستند. ساختار سنگ‌های چینی از بلورهای تقریباً درشت و هم اندازه تشکیل شده‌اند.وجود بافت کریستالی در این سنگ‌ها باعث شده تا این سنگ گزینه مناسبی برای دکوراسیون داخلی مدرن باشد.

سنگ چینی با داشتن ساختار کریستالی برای تزئینات بخش‌های مختلف ساختمان و ایجاد فضای زیبا نقش بسیار مهمی دارد.بسیاری از مجسمه‌هایی که در فضاهای مختلف شهری و جاهای تاریخی مشاهده می‌کنید . از جنس سنگ‌های چینی یا کریستالی هستند.ساب پذیری و استحکام و جذب آب پایین این سنگ موجب شده است.

سنگ چینی الیگودرز به پر کاربرد ترین سنگ ساختمانی تبدیل گردد. این گونه سنگ‌ها در برابر هر نوع فشارو ضربه‌ای از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهند.میزان انعکاس نور و درخشندگی سنگ چینی الیگودرز باعث شده تا زیبایی خاصی در نما و کف پوش ایجاد کند.

همانطور که گفته شد روشنایی و انعکاس نور مزایایی هستند که با توجه به آن‌ها می‌توان از این سنگ‌ها به عنوان سنگ‌فرش و کف پوش استفاده کرد.اگر در حال ساخت و ساز بنایی هستید . بهتر است به فکر استفاده از سنگ‌های چینی در محیط‌ های کم نور باشید.

سنگ چینی الیگودرز می‌توانند در فضاهایی که نور کافی موجود نیست، نور را به بهترین شکل منعکس کنند تا فضای روشن‌تری داشته باشند. نصب سنگ چینی برای محیط‌های دارای نور طبیعی بسیار جذاب خواهد بود.سنگ‌های چینی الیگودرز به راحتی تمیز می‌شوند. و جذب آب بسیار کمی دارند . به همین دلیل یکی از گزینه‌های مناسب برای سنگ‌فرش فضای آشپزخانه هستند.

از طرف دیگر تبدیل شدن این سنگ‌ها به اندازه‌های دلخواه موجب شده تا در سنگ پله هم کاربرد داشته باشند.اما مهم‌ترین کاربرد آن به پوشش سنگ نمای دیوارهای داخلی ساختمان مربوط می‌شود. دیوارهای داخلی ساختمان به علت نصب سنگ چینی، نما و جلوه بسیار زیبایی به خود می‌گیرند.

سنگ‌های اسلب چینی

 الیگودرز در طرح‌های بوک مچ و فورمچ مورد ارائه می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. قطعاً می‌دانید که به قطعه‌های سنگ که بعد از استخراج از معدن در اندازه‌های بیشتر از 70 سانت برش داده شوند .اسلب گفته می‌شود. سنگ‌های چینی الیگودرز به صورت اسلب‌های متفاوت در بازار ارائه می‌شوند.

به‌طور معمول از سنگ چینی الیگودرز می‌توان سنگ‌های دو متری به شکل بوک مچ مشاهده کرد. طرح بوک مچ بدین صورت است که دو طرح باید از کنار هم قرار گرفتن، تکمیل کننده یکدیگر باشند . و به دلیل این که طرح این سنگ را می‌توان مانند کتاب باز کرد، به آن بوک مچ می‌گویند.

در حقیقت دو تخته در اندازه بزرگ هستند که می‌توانند در کنار کامل کردن یکدیگر، نظر همه را به نما جلب کنند. طرح فورمچ در واقع شامل چهار سنگ می‌شود که در امتداد هم قرار گرفته شده باشند.سنگ چینی الیگودرز در اندازه‌های بسیار بزرگ تولید می‌شود، اما سنگ تایل اندازه‌های کوچک‌تری دارد. تولیدکنندگان معمولاً سنگ‌های با قطعات کوچک‌تر را در عرض‌های 40 تا 60 سانت برش می‍‌دهند.

این دسته از سنگ‌ها را سنگ تایل می‌گویند ممکن است تنها سنگ‌های تراورتن یا مرمر را در قالب سنگ تایل مشاهده کرده باشید.اما بهتر است بدانید که سنگ چهل طولی الیگودرز در حال حاضر بسیار موردتوجه قرار گرفته و از سنگ 40 طولی الیگودرز در پروژه های بسیاری استفاده می‌شود، سنگ 40 طولی چینی الیگودرز هم مانند سایزهای دیگر فرآوری می‌شود .

که مجموعه مهندسی بازرگانی بهنگام با پشتوانه معدن سنگ چینی الیگودرز میتواند سنگ چهل طولی الیگودرز را برای پروژه های شما تامین کند.ناگفته نماند که سنگ چینی الیگودرز برای این مورد براقیت و رنگ‌بندی بسیار فوق‌العاده‌ای دارد. میزان درخشندگی مناسب و دقیق این سنگ بسیار ضروری است.

اگر میزان یکنواختی و روشنایی سنگ چینی الیگودرز بیشتر باشد، قیمت سنگ چینی الیگودرز به همان میزان افزایش می‌یابد. روشنایی سنگ تأثیر زیادی در منعکس کردن نور و ایجاد فضای بسیار روشن دارد.ارزیابی‌ها و آنالیزهایی که روی سنگ‌های چینی معدن الیگودرز انجام شده، بیانگر کیفیت و خاص بودن چینی الیگودرز نسبت به سایر سنگ‌های ساختمانی است.

اندازه سنگ اسلب‌ ها و کاربردهای آن به شکل بوک مچ و فورمچ نخستین معیار برای تعیین قیمت سنگ چینی الیگودرز است. علاوه بر آن رنگ روشن و میزان درخشندگی  آن در مشخص کردن رنگ سنگ چینی تأثیر دارد.

اندازه اسلب‌ها و شرایط استفاده از آن نقش مهمی در قیمت گذاری سنگ الیگودرز دارد. علاوه بر آن میزان روشنایی، رنگ بسیار براق آن در قیمت آن تأثیر می‌گذارد. کیفیت در مرحله فرآوری و ضخامت سنگ دو معیار بسیار مهم در قیمت گذاری این محصول هستند.

دقت کنید که سنگ‌های چینی الیگودرز ساب پذیری به نسبت  بالاتری از  سایر سنگ‌ها دارند و همین امر موجب می‌شود که سنگ‌های بسیار براق و جذاب از این نوع سنگ ساخته شوند.سنگ‌های چینی الیگودرز جزو معدود سنگ‌هایی هستند که در نقاط مختلف ایران و جهان یافت می‌شوند.

معمولاً شکل‌گیری سنگ‌های رسوبی در مناطق با آب و هوای مرطوب و پربارش انجام می‌شود. این مورد تأثیر بسزایی در ساب پذیری بالا و جذب آب بسیار کم آن دارد.بطور کل امروزه از سنگ‌های چینی الیگودرز در اندازه‌های مختلف به صورت اسلب، سنگ نما، سنگ‌فرش و سنگ پلاک استفاده‌های زیادی می‌کنند.

مقاومت بالا در مقابل شرایط آب و هوای مختلف، جذب مقدار بسیار کمی از حرارت و گرما، تخلخل پایین و جلوگیری از نفوذ آب خصوصیات و مزایای اساسی سنگ‌های چینی معدن الیگودرز هستند.با توجه به این که سنگ اسلب چینی در اندازه های بیشتر از 70 سانت برش خورده می شود، اما شما هم می‌توانید با توجه به نیازهای صنعت ساختمان سازی و بررسی معیارهای مورد نظر خود سنگ چینی الیگودرز را در ابعاد مختلف خریداری کنید.